להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


תושב יקר!

במסגרת הוועד המקומי בנעלה. הוועדה שמה לה למטרה שיפור חזות הישוב, וזאת לשנות ולהתוות כללים ברורים ואחידים לכולנו,
על מנת לחיות בסביבה טובה, נקייה, יפה ואיכותית יותר.
 
להלן ריכוז הנחיות לתושבים. רוב הכללים הינם למעשה יישום
חוק שמירת הניקיון התשמ"ד  1984  
שמירת תשתיות הישוב
יש לשמור על המדרכות, הכבישים והגינות הציבוריות. תושבים המשפצים את בתיהם מתבקשים לאסוף את פסולת הבנין למיכל מתאים ולפנות אותו. תושב אשר חזית ביתו או המדרכה נפגעו כתוצאה משיפוץ שנעשה על ידו בהווה או בעבר,
מתבקש להשיב את המצב לקדמותו. כל מפגע העלול לסכן את העוברים והשבים ומקורו במגרש של התושב, הינו באחריות התושב ועליו לתקנו.


טאטוא רחובות
לידיעתכם, מתבצע טאטוא ידני של רחובות הישוב ע"י עובד הניקיון בהתאם לתוכנית עבודה שבועית.

חזית הבתים וניקיונם
כל תושב אחראי לחזית ביתו, כולל שער הבית, הגדר והחניה. כל תושב ידאג כי סביבתו תהיה נקייה מפסולת ומפגעים מכל סוג שהוא.. אין להשאיר אשפה במדרכה ושאריות שיפוץ ובנייה יפונו עצמאית.

צמחיית הבתים
יש לדאוג כי צמחיית הבתים תצמח עד לגבולות המגרש ולא תחרוג מתחומיו לתחומים הציבוריים. בחצרות שממוקמות מעל גובה הרחוב ניתן לאפשר לצמחייה להגיע עד לגובה של 2 מטר מעל קו הגובה של פני הרחוב. כל תושב ידאג לכך שצמחייתו לא תהווה סכנה או אי נוחות על- מנת שלא תגרום להפרעה לעוברים והשבים או לכלי רכב. כל תושב ידאג בעצמו לגיזום צמחייתו לפי הכללים.

גזם
יום פינוי הגזם הוא יום ראשון ושלישי (יש לתאם מול המזכירות). יש לפנות את הגזם לרחוב החל ממוצאי שבת ועד השעה 7:00 בבוקר למחרת. אין לפנות גזם מעבר לשעות אלה. 
את הגזם יש להניח בערימה לצידי המדרכה במקום נגיש, בסמוך לבית ולוודא ככל האפשר שערימת הגזם לא תפריע לחניית כלי רכב ולתנועת הולכי רגל. חובה לאסוף דשא ועלים בשקיות סגורות. אין להחנות רכבים בסמוך לערימות הגזם על- מנת שלא למנוע איסוף הגזם. אין להניח את הגזם על ערוגות או סמוך לעצים בכדי למנוע נזק לצמחיית הערוגות וצנרת ההשקיה או פגיעה בעצים. 


רכבים עזובים / נטושים ברחבי הישוב
השארת רכב ברשות הרבים הינו עבירה על חוק שמירת הניקיון התשמ"ד- 1984.
המלצתנו לתושב אשר יש ברשותו רכב המתאים להגדרה , להזדרז ולפנות את הרכב בעצמו. תושב אשר לא יעשה כן ירשם לו דו"ח קנס עפ"י חוק וכמו כן יוזמן גרר אשר יפנה את הרכב לאתר יעודי. בהוצאות הנוספות - גרר, הובלה והטמנה ישא בעל הרכב. מדובר בסכום לא מבוטל ומומלץ לחוסכו מבעוד מועד.


איסוף צואת כלבים
אין לאפשר לכלבים לעשות צרכיהם ברשות הרבים. על בעל הכלב חלה חובה על- פי חוק לאסוף את הצרכים ולהשליכם לפח. אנו מבקשים מכלל בעלי הכלבים לפעול לניקיון המדרכות והגינות ע"י איסוף הצרכים. חשוב להקפיד על כך במטרה למנוע מפגעים תברואתיים ומחלות.

כלבים משוטטים
אין לאפשר לכלבים להסתובב בישוב ללא ליווי וללא שיהיו קשורים ברצועה. עפ"י החוק, אסור להשאיר בעל חיים ללא השגחה. על בעל הכלב לטייל עם כלבו כשהוא קשור ברצועה כדי להגן הן על הכלב והן על הסביבה. כלבים חופשיים ללא השגחה מסוכנים לעוברי אורח ובמיוחד לילדים ובנוסף גורמים לתופעות של פיזור פחי אשפה והשארת צואת כלבים על המדרכות, בגינות ובאזורי הפעילות השונים בישוב.
התושבים מתבקשים להחזיק את כלביהם קשורים ולא לאפשר להם להסתובב חופשי וללא השגחה. יוזכר כי במועצה ישנו לוכד כלבים המגיע לישוב לפי קריאה. בכוונת המועצה והועד להגביר את האכיפה ובעלי הכלבים יישאו בהוצאות ובקנסות.


חניה ונסיעה בישוב
אנו מבקשים מהתושבים להקפיד שלא לחנות על מדרכות וליד אבני שפה המסומנות באדום לבן. כמו כן נבקש להקפיד לנסוע במהירות המותרת ביישוב. במיוחד להקפיד ליד מעברי החצייה ולא לשכוח לתת להולכי הרגל זכות קדימה כחוק. בשעות ההבאה והאיסוף לבית ספר, הגנים וית הספר היו זהירים במיוחד, על מנת לשמור על חיי ילדינו.

דיווחים
לדיווחים על כלבים משוטטים, פיצוצי מים, תאורת רחוב כבויה, רכבים נטושים ופחים שבורים או נושאים אחרים בנושאים אלו ניתן לפנות למזכירות הישוב.

פח כתום
נא לשים לב, פח כתום נכנס לישוב, נא הקפידו להפריד את אריזות האשפה לפחים המתאימיםמשרד האנרגיה והמים ממשיך בסבסוד החלפת דודי חשמל בדודי שמש. פרטים בקישור להלן
http://energy.gov.il/AboutTheOffice/SpeakerMessages/Pages/GxmsMniSpokesmanECSunHeated.aspx
שימו לב !
מעורבותכם הכרחיתיחדיו נהיה שותפים למהלך וביחד נגיע לתוצאות משמעותיות
אם נקפיד כולנו על הכללים, הישוב שלנו, יהפוך למקום שנעים יותר לחיות בו.
 
אנו מודים לכם מראש על שיתוף הפעולה

בברכה
מח' איכות הסביבה
האתר נבנה ע"י לימור ברוך  972-54-3363390 תושבת נעלה @ כל הזכויות שמורות

טלפון: 08-9232070
פקס:  08-9247697
מייל: nahale@netvision.net
נעלה

צור קשר

לייבסיטי - בניית אתרים